تصاویر برجسته

 
CopyRight 2011 - BistoonWall.com

آمار کاربران

نام کاربری

رمز عبور

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .

کوهای کرمانشاه

 

کوه آوزا -  کوه ایل دره - کوه بر آفتاب -  کوه بلوچ -  کوه بیستون -  کوه پرآو - کوه پشت پری کوه پویان -  کوه تکلتو -  کوه توکلی -  کوه چال آبه - کوه پرمی -  کوه چشمه سفید -  کوه چکه سر- کوه چهارچالاب -  کوه حر-  کوه حسنالیکان -  کوه خاقانه - کوه خره راه - کوه خلج - کوه خورین -کوه خیرسری - کوه داربید - کوه دراز - کوه دو قرال - کوه دوکلان - کوه راق چرمی یاقته چرمی - کوه روئین - کوه زران - کوه زردبلین -  کوه زیارت ویس - کوه سفید - کوه سانبل -  کوه سیاکمر -  کوه سیراوله -  کوه سیف اله -  کوه سی ولکس -  کوه ساه نشین - کوه شاخ شکن - کوه شیخ میرزا- کوه علی سیاه -  کوه عالیور -  کوه فرخشاد - کوه قرال - کوه قلعه هجیر - کوه کره مرده - کوه کری گز - کوه کرسور -  کوه کله مل - کوه کماجار - کوه کمرزرد - کوه کمر سیاه - کوه کمرکبود - کوه کبری - کوه گرم دره - کوه گل زرد - کوه گله - کوه لعل آباد - کوه میاناب - کوه میرادال - کوه میرزا - کوه می وله - کوه خرامان - کوه نسار - کوه نژیوران - کوه ماسی - کوه ویس - کوه هجیر - کوه هولان - کوه هول هول 

 

کوه آوزا

 

 

  این کوه در روستای چم چمال 39 کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه در شرق روستای چشمه کبود واقعشده است. ارتفاع تقریبی این کوه 2770 مت است این کوه از شرق به کوه کمر سیاه و از شمال شرقی به کوه تکلتو متصل می شود (به علت وجود جریان آب در دل کوه به ویژدر فصل بهار و همچنین داری یک غاربا چند اتاقک ودکل دیده بانی که یکی از پناگاهای فدائیان حسن صبا می باشد که در آن زمان مورد استفاده قرارمی گرفته)

 

 

  کوه بیستون

 

   این کوه در منطقه بیستون در 33 کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه در شرق شهرستان بیستون به ارتفاع تقریبی 2805 متر واقع شده است. بیستون بلندترین دیواره ایران می باشد . کتیبه و حجاریهای معروف بیستون در دامنه همین کوه واقع شده است. عرض این کوه حدوا"5 کیلومترو از لحاظ استانداردهای جهانی کوه نوردی همواره مورد توجه کوهنوردان داخلی و خارجی بوده است.

 

 
کوه پرآو

 

   کوهستان پرآو کوهستانی است به وسعت حدود 1020کیلومتر مربع که از شرق روستای دارچیمان وراه اتومبیل روکرمانشاه به سنندج واقع در 45 کیلومتری شمال غربی کرمانشاه شروع شده و رو به سوی جنوب شرقی تا سنقرآباد و بیستون واقع در 36 کیلومتری شمال شرق کرمانشاه خاتمه می باید. طول این کوهستان از شمال غربی تا جنوب شرقی حدود 62 کیلومتر و عرض آن از شمال به جنوب در پهن ترین جاها به 26 کیلومتر می رسد.این کوهستان بلندترین رشته کوه استان کرمانشاه می باشد . بلندترین قلهء این رشته کوه وسیع به ارتفاع تقریبی 3357 متر به نام شیخ علی خان است . و ژرفترین غار خاور میانه به عمق 752 متر به نام غار پرآو دردامنه جنوبی قلهء شیخ علی خان در دشت وسیعی در ارتفاع تقریبی 3100 متر به نام میدان پرآوواقع شده است که این غار به نام اورست غارهای جهان نیز معروف می باشد

 

 
کوه دوکلان

 

 

 

  این کوه در شمال شهر کرمانشاه که به کوه طاقبستان موسوم است و امتداد ضلع شرقی کوه فرخ شاد به ارتفاع حدود 1992 متر واقع است.

 

 
 کوه زردبلین

 

    این کوه در شمال شهر کرمانشاه و در ضلع شرقی کوه طاقبستان و در امتداد ضلع شرقی کوه دوکلان به ارتفاع تقریبی 1725 متر واقع شده است. این کوه دارای 2 دیواره حدودا" 200 الی 400 متری است که چندین مسیر سنگنوردی بر روی آن گشایش شده است .

 

 کوه سیروله

 

   این کوه و درهء آن در دهستان چم چمال در 28 کیلومتری شمال شرق کرمانشاه و در جنوب روستای پا قلعه قراردارد که ارتفاع بلندترین نقطهء آن در حدود 3000 متر می باشد. این کوه از قلل مرتفع کوهستان پرآو می باشد.

 

 

 کوه فرخ شاد

   این کوه در روستای میان در بند در 29 کیلومتری شمال کرمانشاه . شمال روستای تکیه به ارتفاع حدود 2930 متر قرار گرفته است .ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 9 خرداد ماه، 1390 توسط بهرام  پرینت

مرتبط باموضوع :

 مکانهای خطرناکی که نباید کمپ بزنید  [ شنبه، 24 بهمن ماه، 1394 ] 977 مشاهده
 "نجات شبانه": اصولی برای برقراری کمپ در کوهستان  [ دوشنبه، 28 بهمن ماه، 1392 ] 2840 مشاهده
 گون بان  [ شنبه، 28 خرداد ماه، 1390 ] 1002 مشاهده
 دالاخانی  [ شنبه، 28 خرداد ماه، 1390 ] 1084 مشاهده
 کوه‌نوردی» و قانون «ساعت ۱۴»  [ دوشنبه، 3 اسفند ماه، 1394 ] 513 مشاهده
نام شما: [ کاربر جدید ]

(ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

: محسن
(امتیاز : 0)
توسط ميهمان در مورخه : پنجشنبه، 11 دي ماه، 1348

اطلاعاتی در مورد کوه چهار زبر کرمانشاه ! تشکر

[ ارسال جوابیه ]امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت _REPORTCONTENT

اشتراک گذاري مطلب