تصاویر برجسته

 
CopyRight 2011 - BistoonWall.com

آمار کاربران

نام کاربری

رمز عبور

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .
Bistoon Wall: کوه نوردی

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

 کوه‌نوردی» و قانون «ساعت ۱۴» !عدم رعایت = فاجعه

 

 نمی‌دانم آیا تا به حال نام قانون ساعت ۱۴ به گوشتان خورده است یا نه؟!

 این‌هم جزو قوانین نانوشته کوه و کوه‌نوردی است و مانند بسیاری از قوانین مشابه عمل کردن یا نکردن به آن وابسته به خود کوه‌نورد است. گرچه در بیشتر مواقع نادیده گرفتن این قوانین مشکلی به همراه ندارد، اما به طور کل رعایتش می تواند بسیاری از دردسرهای پیش رو را منتفی نماید.به گزارش روزنامه کوهستان بر اساس قانون ساعت ۱۴ کوه‌نوردان ملزم هستند از هرجای مسیر که قرار دارند، حتی نزدیکترین فاصله تا قله به سمت کمپ آخر خود بازگردند. این قانون فصل و ماه نمی شناسد، ارتفاع قله چندان در تغییر آن موثر نیست و برای کم تجربه و با تجربه یکسان است.

نویسنده : bahram
بازدید [ 523 ]

 پیمایش در شب

 

انجمن پزشکی کوهستان ایران: در برنامه های کوهنوردی بعضی مواقع شرایطی پیش می آید که ممکن است ناگزیر باشید مدت زمانی در شب پیمایش داشته باشید ولی همیشه سعی کنید طوری برنامه ریزی نمائید که صعود و اجرای برنامه شما در طول روز به پایان برسد و قبل از تاریکی هوا به نقطه استقرار کمپ یا انتهای برنامه رسیده باشید، چرا که پیمایش در شب می تواند خطرات بسیاری را برای شما و گروه همراهتان به وجود آورد. ولی اگر در شرایطی قرار گرفتید که تصمیم پیمایش مسیری در شب داشتید موارد زیر را اجرا کنید تا از ایمنی بیشتری برخوردار باشید.

نویسنده : bahram
بازدید [ 553 ]

 عبور از بهمن در برنامه های کوهنوردی زمستانی

بهترين راه عبور از بهمن اين است که بهمن را به طرف بالا صعود کنيم نه عرضي . و در صورتي که مجبور شديم عرضي بهمن را رد کنيم.

نویسنده : bahram
بازدید [ 1010 ]

مکانهای خطرناکی که نباید کمپ بزنید

 

 

 

1 – در کنار رودخانه نباشید.(احتمال طغیان آب وجود دارد)

 

نویسنده : bahram
بازدید [ 1000 ]

 آیا ورزش کوهپیمایی به تنهایی کافی است

بهترین زمان در طول روز برای تمرین و فعالیت ورزشی به طور گستردهای به فرد هدف و نوع تمریناتی که انجام می دهد بستگی دارد. نتیجه برخی از مطالعات بیان گر آن است که قدرت بدنی در صبح در سطح پایینی است . وبه تدریج بالا می رود تا در اوایل عصر به بالاترین حد خود می رسد اما برخی از فعالیت های ورزشی نیز هستند که این قاعده شامل آنها نمی شود به عنوان مثال فعالیتهای ورزشی که که در طول تمرین از شدت پایینی برخوردار هستند مثل پیاده روی کوهپیمایی آرام و دوچرخه سواری چندان تاثیر اهمیت زمان اجرای آن قرار نمی گیرند.بهترین زمان منحصر به فردی که برای همه مورد استفاده باشد وجود ندارد . باید زمانی از روز را انتخاب کنید که بتوانید مرتب در آن ورزش کنید و زمانی باشد که شما را در استمرار به ورزش ترغیب کند پس این زمان را کشف و انتخاب کنید.

نویسنده : bahram
بازدید [ 1511 ]