تصاویر برجسته

 
CopyRight 2011 - BistoonWall.com

آمار کاربران

نام کاربری

رمز عبور

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .
Bistoon Wall: سنگ نوردی

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

 تغذیه درورزش صخره نوردی

افرادی که به ورزش صخره نوردی می پردازند،در اغلب موارد تا حد امکان باید غذاهای کامل را انتخاب کنند. به کار بردن غذاهای کامل (غذاهای تصفیه نشده ،یعنی غذاهای حاوی سبوس) منجر می شود که

فیبر ، ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها  از طریق غذاهای مختلف که در طول روز انتخاب می شوند برآورده شوند. غذاهای تصفیه شده، عاری از مواد معدنی و مواد مغذی مهم مانند ویتامین های گروه B می باشند. با مصرف غذاهای تصفیه شده شما فقط مقداری کالری بدست می آورید .

انرژی روزانه مورد نیاز شما، بستگی به مقدار زمانی که شما صرف ورزش صخره نوردی یا سایر ورزشها در طول هفته می کنید، دارد. اگر شما در طول هفته 3 یا 4 روز ( در مجموع 25- 18 ساعت) صرف انجام فعالیت های ورزشی می کنید باید بدین طریق انرژی مورد نیاز خود را محاسبه کنید:

نویسنده : bahram
بازدید [ 1074 ]

 آشنایی با سنگ نوردی

 

سنگ‌نوردی یا صخره نوردی نوعی ورزش و تفریح که فرد با استفاده از طناب و ابزار مخصوص به بالا رفتن از صخره‌های طبیعی یا دیواره‌های سالنی می‌پردازد.

 

نویسنده : bahram
بازدید [ 721 ]

 غفلت در گره انتهای طناب

طی یک ماه گذشته دوحادثه بر اثر غفلت حمایتچی در اتصال انتهای طناب به کارگاه، بدن و یا زدن گره در انتهای طناب موجب مصدومیت شدید یک ورزشکار یخنورد و یک مربی غارنوردی گردیده.

نویسنده : bahram
بازدید [ 955 ]

 محافظت از طناب کوهنوردی

 

انجمن پزشکی کوهستان ایران: مهمترین مواردی که باید در حفاظت از طنابها به کار رود عبارتند از :

–  قرار دادن طناب داخل یک کیسه ی در بسته ی پارچه ای ( پارچه ای که هوا از منافذ آن عبور کند) و دور از گرد و خاک. نگهداری این کیسه در جای خشک .

نویسنده : bahram
بازدید [ 817 ]

 آزاد سازی پروسیک در فرود

 

دو روش معمول خود حمایت در فرود استفاده از گره چفت شونده ( پروسیک یا مشار ) در بالای ابزار و زیر ‏ابزار فرود می باشد.‏

نویسنده : bahram
بازدید [ 951 ]