تصاویر برجسته

 
CopyRight 2011 - BistoonWall.com

آمار کاربران

نام کاربری

رمز عبور

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .
Bistoon Wall: پاراگلایدر

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]
زیرموضوعات

آموزش

هواشناسي

 

هوا

هوامخلوطي از گازها ميباشد و بالطبع مشخصات مخصوص يك گاز همانند فشار ، حرارت ، تراكم و غيره را داراست . گازهاي اصلي هوا نيتروژن(78%) و اكسيژن(21%) هستند . 1% باقيمانده را گازهايي مثل ارگون ، بخارآب ، ئيدروژن ، اوزون و گازهاي ديگر با مقادير متفاوت تشكيل ميدهند . در مطالعات هواشناسي از تمامي گازهايي كه هوا را تشكيل ميدهند ، بخار آب از اهميت بيشتري برخوردار است . ذرات معلق در هوا نيز نقش مهمي در حركات اتمسفر بازي ميكنند.

 

نویسنده : bahram
بازدید [ 1377 ]

جمع شدگیها، توئيست و كروات

 

همه ميدانيم كه پرواز با پـاراگلايدر خالي از خطر نيست . خطراتي كه با احتياط و آمادگي ميبايست با آنها روبرو شويم . پـاراگلايـدر سازه اي نرم دارد و در هواي پويا و بي ثبات كه مدام در حال حركت و جنب و جوش است حركت ميكند . بهمين دليل در مقابل حركتهاي شديد هوا بال ما ميتواند جمع شود . جمع شدگيها يا بهتر بگوئيم مسائل و پيچيدگيهايي كه از آن ناشي ميشوند همچون كراوات ، توئيست و خلباني بيش از حد ، در صدر عواملي هستند كه باعث حوادث ميشوند . اين مسائل علل خاصي دارند و اكثراً قابل جلوگيري و در بيشتر اوقات جبران شدني هستند . گاهي اوقات نيز بناچار بايد دست به كمكي برده و از چتر نجات استفاده كنيم .

 

نویسنده : bahram
بازدید [ 1322 ]

گوش گرفتن يعني چه ؟

بايد بگوئيم كه گرفتن گوشها يك مانور پائين آمدن سريع در پاراگلايدر است ، كه بوسيله كشيدن آويزهاي خارجي بند A براي جمع كردن گوشه هاي بال انجام ميگيرد . بدين ترتيب بال را از حالت طبيعي خود خارج كرده و باعث افزايش نرخ نزول ميشويم ، زيرا طول بال و مساحت قابل پرواز تنزل پيدا كرده است . سرعت هوايي ما نيز كاهش يافته كه مقاومت قسمت جمع شده يكي از دلايل آن است . اين مانور بخصوص براي ماندن در زير يك ابر بدون وارد شدن به آن ولي با يك مقدار سرش و يا پائين آمدن سريع تا يك ارتفاع بخصوص استفاده ميشود . عمومي بودن و معروفيت گرفتن گوشها بخاطر سادگي انجام و ظاهراً بي خطر بودن آن است . ولي بايد بخاطر داشته باشيم كه يك پارگلايدر با گوشهاي گرفته ديگر به نحوي كه براي پرواز در نظر گرفته شده پرواز نميكند . يكي از بزرگترين خطراتي كه گرفتن گوشها دارد اينست كه با كاهش سرعت سرش ، پاراگلايدر را به سرعت واماندگي نزديك ميكنيم و حداقل سرعت پرواز با اين عمل تغيير كرده و ميزان آن بستگي به تنظيم كارخانه و وزن بالي دارد . اگر هر عامل ديگري مثل ترمز زدن ، كم شدن ناگهاني باد ، توربولانس و غيره به گوشها اضافه شود ، باعث كاهش سرعت بال ما نسبت به هوا شده و بطور حتم يك واماندگي خواهيم داشت .

 

نویسنده : bahram
بازدید [ 1429 ]

از دست دادن اعتماد به پرواز

 

 

روانشناسان می گویند زمانی که کسی حسی یا باوری را از دست میدهد دچار پروسه بیماری رنجش میشود و در این پروسه ۴ مرحله را تجربه می کند:

 ۱-انکار ۲-خشم ۳-افسردگی ۴-پذیرش

 البته این روند طی این مراحل برای افراد مختلف٬ متفاوت است و زمان مشخصی برای گذر از این روند وجود ندارد. بعضی افراد حتی در این مراحل پس رفت کرده و ممکن است در یکی از این مراحل دچار مشکل بیشتری شوند که پشت سر گذاشتن روند را طولانی تر می کند.

 

نویسنده : bahram
بازدید [ 1374 ]

تاریخچه پاراگلایدر :

 

 تاریخ این وسیله پروازی که توسط چندی از افراد حقیقی وارد ایران شده به 20 الی 25 سال قبل بازگشته و تحت نظر انجمن ورزشهای هوایی و فدراسیون کوه نوردی قرار گرفته است .

  معرفی پاراگلایدر :

 بخش اعظم تجهیزات پروازی را بال تشکیل میدهد .بال پاراگلایدر جزو ارزان قیمت ترین تجهیزات پروازی است که به راحتی قابل حمل بوده و نیازی به تجهیزات فرودگاهی نداشته ضمنا قابل دسترسی همگان است .

 

نویسنده : bahram
بازدید [ 2149 ]