تصاویر برجسته

 
CopyRight 2011 - BistoonWall.com

آمار کاربران

نام کاربری

رمز عبور

چنانچه تاکنون عضو این سایت نشده اید می توانید با تکمیل فرم مخصوص عضویت به جمع کاربران این سایت بپیوندید و از امكانات مخصوص كاربران استفاده نمائيد .

 

 

 

کوهنوردی یک روش زندگی است

( ادموند هیلاری اولین صعود کننده اورست)از نظر کسانیکه عادت دارند زیبایی برف را از پشت شیشه واز کنار بخاری تماشا کنند کوهنوردی نوعی دیوانگی است . آخر برای چه کسی این همه راه برود. بار به دوش بکشند.  با دستان کرخ شده و تن سرمازده ساعت ها درون چادر یا جانپناه بلرزند بی خوابی و کوفتگی  را تحمل کند.  سرانجام خسته و تشنه و گرسنه خود را به بالای کوه برساند و به پایین برگردد؟

کسی که هیچ گاه لذت رسیدن به قله را نچشیده کسی که تن به طبیعت نسپرده و با آن انس و الفت پیدا نکرده حق دارد چنین بیاندیشد.

ما فاتحان خام فتحهای بی فایده نیستیم.حکایت ما حکایت باز جستن روزگار وصل است . در این دیرگاه دورماندن از اصل خویش در این هجوم تکنولوژی درد سر ساز عشقی به پاکی چشمه سار  به سبزی جنگل به نیلگونی دریا به صلابت سنگ به لطافت گل به فروتنی خاک به سپیدی برف به توفندگی طوفان به سبکی نسیم وبه سنگینی کوه  کوهنوردی یک روش زندگی است . روشی که در آن یک سیب بین اعضاء گروه تقسیم می شود. روشی که در آن قوی ترین عضو گروه به پای ضعیف ترین راه می رود . راهی که رقابت ندارد راهی که به رهروانش حقوق نمی دهند و ایشان را نیازی به سوت وکف مشوقان در قله نیست . ناجی بی منت یکدیگرند. گروه می سازند تا دل جوانان به سنگ بند کنند تا به ننگ بند نشود. مزدشان معراج روح استو تشویقشان نوازش باد. قانونشان عشق است و قانون گذارشان معشوق. عشق به طبیعت عشق به زندگیاست و زندگی تجلی عشق است و مرگ آنجاست که عشق نیست . کوهنوردی عشق به طبیعت است و عشق به طبیعت . ورزش ما نیست باور ماست زندگی ماست به راستی که کوهنوردی فقط ورزش نیست کوهنوردی یک روش زندگی است. ( ادموند هیلاری اولین صعود کننده اورست)ارسال شده در مورخه : شنبه، 5 دي ماه، 1394 توسط bahram  پرینت

مرتبط باموضوع :

نام شما: [ کاربر جدید ]

(ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت _REPORTCONTENT

اشتراک گذاري مطلب